Nejnovější recenze ze sekce Klasické kytary

Ověřený zákazník MUZIKER.cz František Kostlán

Přidáno: 12. března 2021

Zakoupeno v MUZIKER.cz

Nekupovat, nejde o kytaru, ale spíš o hračku, například nejde naladit, má špatně dané pražce atd.

Valencia VC104

Valencia VC104

Ověřený zákazník MUZIKER.cz milerád

Přidáno: 11. března 2021

Zakoupeno v MUZIKER.cz

• pro začátečníka určitě v pohodě, dcerka spokojená

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Ověřený zákazník

Toledo Primera Student 44

Ověřený zákazník Kytary.cz MPi

Přidáno: 6. února 2021

Zakoupeno v Kytary.cz

• Za tu cenu přiměřený nástroj pro začátečníky
  • Levné, zvuk i výbava odpovídá

Levný nástroj pro začátečníky, s nevýrazným zvukem, mechanika levná, ale funkční

Alvaro 30

YAMAHA C 40 II

YAMAHA C 40 II

Ověřený zákazník CMI Music s.r.o. xxx

Přidáno: 3. ledna 2021

Zakoupeno v CMI Music s.r.o.

Né přímo z produktem,ale 30 let zkušeností s nástroji,spokojenost.

Ashton SPC 44 pack

Ashton SPC 44 pack

Ověřený zákazník CMI Music s.r.o. Daniela

Přidáno: 2. ledna 2021

Zakoupeno v CMI Music s.r.o.

• Hezký zní

Ověřený zákazník imusicdata.cz Ladislav

Přidáno: 30. prosince 2020

Zakoupeno v imusicdata.cz

• Má slušný zvuk
  • Zúžený hmatník (44,5mm) je vhodný i pro menší ruku. Přitom je to kytara standardní velikosti 4/4
  • Přišel mi hodnotící dotazník na jinou kytaru než jsem koupil. Zakoupil jsem: FENDER ESC105 :-)

Kytaru jsem kupoval pro dceru, která se chce začít učit hrát. Pro tento účel mi připadá jako dobrý nástroj.

Ashton SPCG 34 Pack

Ashton SPCG 34 Pack

Ověřený zákazník HUDEBNICENTRUM.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 28. prosince 2020

Zakoupeno v HUDEBNICENTRUM.CZ

rychlé a bezproblémové doručení zboží

Pasadena CG161

Pasadena CG161

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 21. prosince 2020

Zakoupeno v MUZIKER.cz

• pražce s otřepy (možnost pořezání)
  • struny nic moc
ALHAMBRA 3C A

ALHAMBRA 3C A

Ověřený zákazník Kytary.cz Pavel

Přidáno: 20. prosince 2020

Zakoupeno v Kytary.cz

Precizní provedení nástroje. Dohmat dobrý není potřeba snižovat. Zvuk i u nerozehraného nástroje je dobrý a po rozehrání a usazení strun bude super. Kytara ladí i v oktávách a v toleranci v celém rozsahu hmatníku. Hraní výhradně prsty, žádné trsátko na takovýto nástroj nepatří. S nástrojem jsem max. spokojen a zahrát si na něj je opravdu požitek. Vyvážení basových a melodických strun je rovnoměrné. Každému kdo má rád hru na klasickou kytaru vřele doporučuji i k poměrně příznivé ceně.

Salvador Cortez All Solid Master CC-80

Salvador Cortez All Solid Master CC-80

Ověřený zákazník Augustinus E. Knoblauch, Žatec

Přidáno: 11. prosince 2020

Zakoupeno v Augustinus

Stejně jako v jiné recenzi (věnované nástroji CS-50) konstatuji, že se značkou Salvador Cortez jsem dosud neměl dříve zkušenost. Nakupoval jsem obě kytary na doporučení a z obou nástrojů mám ten nejlepší dojem. V případě CC-80 jsem záměrně zvolil její cedrovou horní desku v naději, že se více projeví na zvukové barevnosti. Očekávání se beze zbytku vyplnilo, spíše však předčilo očekávání. Zvuk je pevný a tlustý, dle předpokladu příjemně dominující v basových a středních frekvencích. V čem však nástroj skutečně ve své cenové třídě (do 30 tis) exceluje, je dynamický potenciál, který dociluje zřejmě hlavně díky své lehké stavbě nástroje. Kytara je totiž nečekaně lehká, což si většina hráčů okamžitě po jejím uchopení do ruky uvědomí. Lehkou ovladatelnost neztratí potom ani při hře, protože hmatník je postaven ze zadní strany lehce ploše, čímž ¨je nástroj dobře ovladatelný i pro hráče s menší dlaní a prsty (což je mimochodem i můj případ... :-) ). Celkově svými vlastnostmi, zpracováním a ovladatelností se může směle postavit nástrojům i v ceně kolem 40 tis.

Salvador Cortez CS-50

Salvador Cortez CS-50

Ověřený zákazník Augustinus E. Knoblauch, Žatec

Přidáno: 11. prosince 2020

Zakoupeno v Augustinus

Značku Salvador Cortez jsem vybral na doporučení prodejce, dosud jsem s ní neměl zkušenost. Dnes bych tohoto výrobce určitě doporučil. V rámci dané cenové kategorie 10 - 20 tis nástroj vykazuje dynamiku běžnou spíše u dražších nástrojů, zvláště u tohoto typu bych vyzdvihnul lehkou ovladatelnost krku a celkově hmatníku, i přes malou světlost strun od hmatníku, kdy je lehký na dohmat, a přitom nepoškozuje kvalitu hraného tónu ani na basových strunách. Z hlediska barvy tónu je velmi příjemný ve vyšších a středně vysokých polohách. Celkově ale zní velmi vyváženým dojmem. Určitě lze tuto kytaru hodnotit jako vhodný nástroj pro středně pokročilé hráče a jako předstupeň pro budoucí přechod na nástroje plně koncertní s cenou od 50 tis výše.

Paco Castillo 205

Paco Castillo 205

Ověřený zákazník Kytary & Aparatury OK

Přidáno: 3. prosince 2020

Zakoupeno v Kytary & Aparatury

• Nádherné dielenské spracovanie a zdobenie gitary
  • Silná hlasitosť (hlućnejšia než Cordoba C10)
  • Veľmi jasné tóny, najmä výšky; skúšal som gitaru s cédrovým povrchom, ale veľmi pripomínala smrek jasnosťou a čistotou tónov
  • Veľmi slušná vyváženosť medzi výškami a basmi (basy nemá Paco Castillo 205 tak výrazné ako Cordoba C10, ale celkový dojem zo zvuku je veľmi dobrý a čistý)
  • Ladenie gitary je citlivé a presné; kovanie je veľmi zaujímavé, gitare sluší kombinácia pozláteného kovania s čiernym zdobením
  • Nemohol som sa ubrániť dojmu, že na hmatníku Paco Castillo 205 je medzi pražcami vždy nejako viac miesta než bežne na iných gitarách; zrejme išlo o kovové pražce vyhotovené s menšou hrúbkou, čo ja osobne považujem za výhodu
  • Gitara, tak ako bola dodaná z obchodu, pre mňa nebola použiteľná; Mala vyšší dohmat (viac ako 4.5 mm na 12. pražci) navyše v kombinácii so silným rezonovaním strún "D" a "A" zhodne v polohách 3-4-5-6. Som zvyknutý prispôsobovať si výšku strún zbrúsením kobylky a sedla, ale v tomto prípade by som tým iba zvýšil rezonovanie; originál struny boli tenšie s tvrdou tenziou; správne nastavenie tejto gitary sa zdalo byť nad moje sily!
  • Na môj vkus hmatník pôsobil trochu hranatým dojmom na strane od strún; trochu väčšie rádiusy po bokoch by nezaškodili; hrateľnosť tak pre mňa nebola najlepšia; na Cordobe C10 sa mi hrá omnoho príjemnejšie
  • Myslím, že dosť veľa by poriešila možnosť nastavenia pnutia hmatníka pomocou výstužnej tyče, Paco Castillo ju však nemá

Veľmi krásny nástroj s kvalitným, typicky španielskym gitarovým zvukom. Ak máte nablízku skúseného gitarára, bude pre neho na tejto gitare zrejme nejaká tá odborná práca. Nakoniec to však môže byť vynikajúci a navyše krásny nástroj!

Zobrazuji 101 - 120 ze 500 recenzí 1...4 5 [ 6 ] 7 8...25